Hoşgeldiniz Sanada Güzellik Kişisel Bakım Hizmetleri

Telefon : 0850 466 0 460
Gsm : 0541 578 86 67

Lazer Epilasyon

Bakýrköy Güzellik Salonu , Bakýrköy Güzellik Merkezi , Bakýrköy Güzellik Merkezleri ,


Telefon : 0850 466 0 460

GSM : 0541 578 86 67

Epilasyon Kampanyaları İndirim Fırsatları

Lazer Epilasyon Nedir ?

Lazer epilasyon, lazer teknolojisi kullanılarak, minimum sürede minimum ağrı ve minimum yan etkisiyle istenmeyen tüylerden güvenilir ve etkin bir şekilde kurtulma yöntemidir. Kullanılan lazer ışını birbirine paralel giden tek renk ve tek dalga boyunda, gözle görülmeyen ışık demetidir. Etkili olmasının ana prensibi, seçici fototermolizdir. Dalga boyu ve atış genişliği ayarlanmış olan lazer ışını, melanin pigmenti tarafından emilir ve kıl folikülünde ısı enerjisine dönüşür. Bu seçici emilim sayesinde cildin üst tabakaları etkilenmeden kıl folikülü tahrip edilmiş olur. Lazeri diğer metodlardan ayıran ana özellik, kılı çevreleyen dokunun zarar görmemesi ve sadece kıl kökünün etkilenmesidir. FDA, 1997 yılında lazer epilasyon tedavisinin güvenir, etkin ve kalıcı bir yöntem olduğunu onayladı. Epilasyonda kullanılan lazerlerin herhangi bir mutajen etkileri tespit edilmemiştir.Radyoaktif değillerdir. Lazer Epilasyonda Alexandite Lazerler , Diot Lazerler ve Nd-Yag Lazerler kullanılır.IPL ve Fotoepilasyon cihazları ise lazer olarak kabul edilmez.

Lazer Epilasyon Kontrol Seansı Nedir ? ?

Lazer Epilasyon sonrası (kol-bacak-sırt-göğüs-genital) için her seanstan sonra gerek duyulursa 15-20. günler arasında kontrol seansı yapılır. Gerek görülmediği taktirde kontrole gelinmemesi tedaviyi olumsuz etkilemez. Kontrol seansı belirli bir süreden sonra tedavinin seyrini bozmamak için uygulanamaz. Zamanı geçtikten sonra yapılan kontrol seansı kılın oluşum evresini etkileyeceğinden bir sonraki seanstan netice alınmasını engeller ve tedavi sürecini bozar.

Lazer Epilasyonun Zararı Var mıdır ?

FDA (Amerikan gıda ve ilaç dairesi) tarafından onaylanmış bir tedavi yöntemi olup, hiç bir zararı olmadığı bildirilmiştir. Lazer ışını iyonize edici değildir. Mutasyona sebep olmaz. Yanlış kullanımlarda yüzeysel ve geçici yanıklar oluşturabilir. Yanıklardan kaçınmak için doktor tarafından yapılmalıdır.

Lazer Epilasyon Kimlere Uygulanabilir ?

Işık hassasiyeti gösteren hastalığı olanlar dışında herkese uygulanabilir. İstenmeyen kılı ortadan kaldırmak isteyen kişilerde yaş sınırı olmaksızın uygulanmasında bir sakınca yoktur.

Leke ve Yanık Riski Var mıdır ?

Deriye rengini veren melanin pigmenti fazla ise yani, cilt esmer veya bronzsa etkilenme riski vardır. Bu nedenle koyu renkli ciltlerde ve güneş banyosundan sonra yapılan uygulamalarda, lazer öncesinde test atışı yapılır. Test atışında komplikasyon görülmezse lazer geçilebilir.

Lazer Epilasyon Hangi Bölgelere Uygulanabilir ?

Göze direkt atış dışında her bölgede lazer epilasyon uygulanabilir.

Lazer Epilasyon Kaç Seans Uygulanması Gerekir ?

Lazer ışığı anajen (aktif) aşamadaki kıl köklerini etkilemektedir. Bütün kökler aynı anda aktif olmazlar. Dolayısıyla telojen (pasif) kökler, aktif hale geldiklerinde bunlara da uygulama gerekecektir. Kalıcı bir çözüm, ancak birkaç seansdan sonra elde edilir. Kılların kalınlığı ve yoğunluğu her vücutta farklı olduğu için kesin bir seans sayısı vermek mümkün değildir, kişiden kişiye ve bölgeden bölgeye değişmektedir. Ortalama olarak çoğunlukla 4-6 lazer epilasyon seansı yeterli olmaktadır. Lazer epilasyon uygulamasında cilt tipine göre doz seçimi yapılır. Bu sayede kıl köklerine etki edecek ama cilde zarar vermeyecek güçte çalışılarak en kısa sürede tedavinin bitirilmesi amaçlanır. Herkesin vücut yapısı ve hormonal seviyeleri, cilt tipi farklı olduğu için lazer epilasyonda sonuca ulaşmak için gereken süre kişiden kişiye değişir. Seanslar kılları anajen (büyüme) safhasında yakalamaya uygun sürelerde tekrarlanır.

Lazer Epilasyonda Seans Aralıkları Ne kadardır ?

Seans araları yüz bölgesinde 4-6 hafta , vücudun diğer bölgeleri için 8-10 hafta arasında değişir.

Lazer Epilasyon İşlemi Sırasında Acı Hissedilir mi ?

Olası acı hissi kişiden kişiye ve bölgeden bölgeye değişmekle birlikte, genelde hastaların büyük çoğunluğu acı hissetmemektedir.İşlem sırasında kişide her atışta bir lastik çarpmasının oluşturacağı kadar bir acı hissi uyandırır. Ancak hassas kişiler için, uygulamadan 1 – 2 saat önce acı duygusunu ortadan kaldırabilen kremler tatbik edilerek hiç acı hissi minimuma indirilerek işlem yapılabilir. Alexandrite sistem cihazlarda harici soğutma sistemi kullanılarak acı hissi minimum seviyede tutulur.

Lazer Epilasyon İşlemi Sonrasında İz Riski Varmıdır ?

Lazer epilasyon uygulaması sonucu ciltte kızarıklık görülmesi beklenen bir durumdur. Normalde uygulamayı takip eden bir kaç saat içerisinde tamamen sona ermesi gerekmektedir. Ancak aşırı hassas ciltlerde veya aşırı doz verilen ciltlerde Lazer Epilasyon sonrası hafif kızarıklık benzeri bir tablo görülebilir. Bu durum 1-2 günlük tedavi ile iz kalmadan düzelir. Lazer epilasyon sonrası kişinin güneşlenmesi veya solaryuma girmesi, kalıtımsal pigmentasyon problemi bulunması gibi özel durumlarda ciltte açık veya koyu renklenmeler görülebilir. Genel olarak bu vakalar geçicidir ve zaman içerisinde geride hiçbir iz bırakmadan kaybolur. Cilt Rengi Koyu Olan, Solariuma Giren Veya Güneşlenenlerde Lazer Epilasyon Uygulanabilir Mi? Evet. Koyu renkli veya sonradan bronzlaşmış ciltlere uygun lazer cihazları vardır. Ancak her lazer cihazı ile bronz cilde lazer epilasyon uygulanamaz.

Lazer Epilasyonda Ne Tip Lazerler Kullanılır?

Epilasyon amaçlı kullanılan lazerler alexandrite, ruby, diod, nd:yag olarak sayılabilir. Bu lazerlerin isimleri yaydıkları enerjinin dalga boylarına göredir. Lazer epilasyon sırasında lazer enerjisi kıl köküne ulaşana kadar cildi geçer. Alexandrite Lazer, kıl kökünde yüksek ısı etkisi yaparak kökün yok olmasını sağlar. Koyu renkli ve kalın tüyler ısıyı daha iyi tuttukları için lazer epilasyon ile tedavileri daha başarılıdır. Tüy rengi cilt renginden koyu olanlar en kısa sürede en az yan etki ile sonuca ulaşabilirler.

IPL ile Lazer Arasındaki Fark Nedir ?

IPL cihazlarının ışını ile Lazer ışını ile arasında bir çok farklar bulunmaktadır.IPL ile cilde yoğunlaştırılmış ışığın bir kısmı filtrelenerek elde edilen ışık demeti gönderilir, IPL ışığı tek bir dalga boyuna sahip değildir ve ışınları koheren değildir.Bu nedenlerle IPL Fotoepilasyon (Intense Pulsed Light) Lazer değildir. Lazer ışını koheren, monokromatik ve kollimedir. Bu nedenle seçiciliği yüksektir, sadece hedef pigmenti etkiler, rakip pigmentlerle etkileşimi minimumdur.

Lazer Epilasyondan Önce Hangi Durumlara Dikkat Edilmelidir ?

- Lazer epilasyon uygulanacak bölgelerdeki kıllara son 20 gün içinde kökten alma işlemi (ağda, cımbız, epilatör) yapılmamış olmalıdır. - Uzayan kıllar seanstan en son 3 gün öncesine kadar vücutta jilet ile kısaltılabilir. - Lazer epilasyon uygulanacak bölgelerin cilt rengi güneş veya solaryumdan bronzlaşmamış olup, seans sırasında kişinin gerçek ten rengine yakın olmalıdır - Lazer epilasyon işleminden 15 gün önce kimyasal peeling vb. deriyi soyan işlemler yapılmamış olmalıdır - Lazer uygulaması yapılırken cilt üzerinde makyaj malzemesi bulunmamalıdır.

Lazer Epilasyon İşleminden Sonra: ?

- Lazer uygulamasından 2 gün sonraya kadar güneşe maruz kalınmamalı ve solaryuma girmemelidir. Zorunlu olarak güneşe maruz kalınırsa (özellikle yüz bölgesi için) yüksek koruma (SPF 30) faktörlü kremler kullanılmalıdır. - Bir hafta kese, peeling gibi cildi tahriş edecek uygulamalar yapılmamalıdır. - Lazer Epilasyon uygulanan bölgede kişinin cilt hassasiyetine göre değişen sürede; 1 saat ila birkaç gün arasında kızarıklık oluşması normaldir. - Bazı kişilerde işlem sonrasında uygulama yapılan bölgede hafif kabarıklık, nadiren kabuklanma ve sivilce oluşursa da tedaviye gerek olmadan kendiliğinden geçecektir. - Lazer epilasyon uygulanan kılların kökleri 3 ila 10 gün içinde hafifçe uzayarak dökülmeye başlar veya el ile tutularak çekildiğinde kolayca çıkar.